Neden Mor Ekmek?

un-su-maya-mor-ekmek-4Neden Mor Ekmek ?

Çünkü Mor ekmek fonksiyonel bir gıdadır. Japonya'da fonksiyonel gıdaların yasalar ile tüketilmesi zorunlu kılınmıştır. Mor ekmek de fonksiyonel bir gıdadır.

Mor ekmek; Şeker hastalığının baskılanması, hastalığın yan etkilerinin azaltılması, metobolik sendrom ve şeker hastalığı boyunca görülen ruhsal düzensizliği ortadan kaldırması amacıyla tavsiye edilir.
Mor ekmek' teki fonksiyonel gıdalar şeker hastalığının aşağıdaki yan etkileri olan rahatsızlıkların oluşumunun engellenmesi ve baskılanmasında son derece etkili doğal ve takviye bir gıdadır, ilaç değildir.

*Kalp ve Damar Hastalıkları
*Yüksek Tansiyon
*Kalp ve Beyin Damarı Tıkanmaları
*Böbrek Yetmezlikleri
*Kol ve Bacak Uyuşmaları
*Diz ve Kalça Eklem Ağrıları
*Erken Yaşlanma ile Başlayan Unutkanlık


Mor ekmek, herkesin tüketimine uygundur, sağlıklı bireyler tarafından daha sağlıklı bir yaşam için güvenle tüketilebilir.
Mor rengin kaynağı Antosiyanin adı verilen bir maddedir. Bu madde böğürtlen ,ekşi mor dut ,yaban mersini ,vişne ,nar patlıcan ,mor soğan kabuğundan elde edilmektedir. Antosiyaninler ,ileri teknoloji yöntemlerle moleküler saflaştırma sonucunda ekmeklik una katılan son ürün haline getirilmektedir.
Mor ekmek bilim ve ileri teknoloji ürünüdür. Bir tılsım veya mucize değildir .Mor renkli pigmentlerin sağlığa faydalı etkileri tüm dünyada tıp ve araştırma otoriteleri tarafından bilinmektedir.
Tüketime erken yaşta başlanırsa obezite ve şeker hastalığının gelişmesine önemli bir engel teşkil eder. Günlük hayatta beyaz ekmek yerine Mor ekmek tüketimiyle sözü edilen bir çok hastalığın tedavisine yardımcı olmak, ruhsal düzeni korumak, daha kaliteli ve dengeli bir yaşam sağlamak mümkündür. Sürekli ve düzenli tüketimi önerilir.
İstanbul Üniversitesi Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi'nin on yıllık araştırma sonucunda Prof.Dr.İhsan Kara ve ekibi tarafından geliştirilmiştir.

Önemli Not : Piyasada bulunan SAHTE MOR EKMEKLERDEN SAKINMAK ve bunların sahte olduğunu anlamak çok kolaydır. Doğal olan mor ekmeğe limon sıkıldığında ekmek anında renk değiştirir . Sahtesi ise kimyasal olduğu için rengi değişmeyecektir.

Mor Ekmek bir ilaç değildir!